Bezpieczny transport do Anglii

Nasze renomowane przedsiębiorstwo transportowe  oferuje profesjonalny transport z Polski do Anglii. W ofercie jest przewóz osób polska anglia, ale również paczek, towarów, korespondencji (wśród przewozu towarów firma oferuje również przewóz motocykli, motorowerów, rowerów i innych jednośladów). Oferujemy również usługi zaopatrzenia polskich sklepów w Anglii, a także kompleksowe usługi przeprowadzkowe Polska – Anglia.

Każdy nasz bus wysyłany do świadczenia usług na trasie Polska Anglia jest doskonale sprawny technicznie, sprawdzamy busy przed każdym wyjazdem zarówno w Polsce jak i w Anglii, przeglądy prowadzone są przez  wykwalifikowany warsztat.

Przewozy do Anglii
Przewozy do Anglii

Bieżące przeglądy zaś prowadzimy przez wykwalifikowanych, doświadczonych kierowców, mowa tu o przeglądach w trakcie przejazdu. Każdy pojazd jest wyposażony w komfortowe, wygodne fotele, klimatyzację telewizję pokładową i bezpłatny dostęp do sieci WIFI dla każdego pasażera. Wyposażenie busów w nawigację GPS gwarantuje podróż najkrótszą w danych warunkach trasach (oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa).

Polska Anglia

Bez względu czy nasz bus jedzie do Polski czy bus jedzie do Anglii, nasze usługi świadczymy z takim samym zaangażowaniem. W świadczeniu przewozów do Anglii założyliśmy sobie jeden podstawowy cel, który od początku funkcjonowania firmy realizujemy jest to zadowolenie naszych klientów.

W całej gamie świadczonych usług transportowych, usługom przewozu osobowego przypisujemy najwyższy priorytet, w związku z czym staramy się przede wszystkim dostarczyć jadące naszymi busami osoby pod wskazany adres.

Z powyższego powodu dostawy paczek, zaopatrzenie sklepów, przewóz towarów i wszystkie inne rodzaje usług świadczymy w sposób taki aby w możliwie najmniejszym stopniu wpływały na jakość przewozu osób z Polski do Anglii.

Priorytety w przewozach

Przyjęte przez nas rozwiązania sprawdzają się, co potwierdzają nasi zadowoleni klienci. Od wielu lat posiadamy swoich lojalnych klientów, którzy przemierzyli z nami miliony kilometrów pomiędzy Polską i Anglią, do chwili obecnej nie otrzymaliśmy żadnej negatywnej opinii dotyczących jakości naszych usług. Otrzymaliśmy  zaś setki pozytywnych komentarzy oraz podziękowań za profesjonalne podejście do naszych klientów. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych przewozów do Anglii.

System podatkowy w Anglii

Zaletą systemu podatkowego w Wielkiej Brytanii jest jego przejrzystość, a dokładniej mała biurokracja oraz proste procedury. Chociaż płacenie podatków nie należy do przyjemnych obowiązków, polskie i brytyjskie podmioty gospodarcze są traktowane na równi, jeśli chodzi o objęcie i wysokość podatków. Wyjeżdżając do Wielkiej Brytanii, warto uzyskać status rezydenta podatkowego, dzięki czemu będzie można się rozliczać podatkowo w tym kraju.

Podatki w Anglii
Podatki w Anglii

Podatki w Anglii, a kwestia zatrudnienia

Wedle brytyjskiego prawa każda osoba zatrudniona na etat nie ma obowiązku składania rocznego zeznania podatkowego. Najważniejsze jest odprowadzenie dokładnie tyle podatku od dochodów przez cały rok, ile było to konieczne. Jeśli natomiast urząd skarbowy pobrał większą niż powinien kwotę, to można postarać się o zwrot nadpłaconego podatku, do czego będzie potrzebne właśnie złożenie zeznania podatkowego. Jednak nie trzeba tego robić każdego roku, ponieważ powstałą nadwyżkę można odzyskać w przeciągu sześciu lat.

W przypadku osób pracujących na innych zasadach czy też uzyskujących dochody z innych źródeł (samozatrudnienie, prowadzenie własnej firmy w programie CIS, dyrektorzy spółek LTD, uzyskanie dochodów z nieruchomości, przekroczenie drugiego progu podatkowego), to muszą one złożyć zezananie podatkowe. Okazuje się, że w przypadku samozatrudnienia oraz prowadzenia własnej firmy o wiele częściej pojawia się konieczność dopłaty do podatku.

System podatkowy w Wielkiej Brytanii

W skład systemu podatkowego wchodzą podatki osobiste oraz pozostałe.

– Income Tax, czyli podatek dochodowych od osób fizycznych (wyróżniamy podatek dochodowy od zarobków, emerytur i benefitów oraz podatek od dochodów z oszczędności i inwestycji)
– tzw. Corporation Tax, czyli podatek dochodowy od osób prawnych,
– Pre-owned Assets Tax – podatek od wcześniej przekazanych aktywów,
– National Insurance Contribution, czyli składka na ubezpieczenie społeczne,
– Capital Gains Tax, czyli podatek od zysków kapitałowych,
– Inheritance Tax (IHT) – podatek spadkowy,
– Coucil Tax – lokalny podatek od nieruchomości,
– Stamp Duty Land Tax (SDLT) – opłata skarbowa z tytułu zakupu nieruchomości
Najważniejszymi podatkami pozostałymi są:
– Value Added Tax – podatek od wartości dodanej – VAT, gdzie standardowa stawka wynosi obecnie 20 %, a pozostałe to 5% i 0%. Większość towarów i usług nabywanych na terytorium Anglii podlega podatkowi.
– Excise – podatek akcyzowy
– Customs duty – cło.

Kwota wolna od podatku zależy od wieku podatnika. Jeśli chodzi o wysokość pobieranego podatku, to jest ona uzależniona od uzyskanego dochodu. Ustalone są też podziały, a do nich stawki podatku. Wypełnione zeznanie podatkowe składa się w brytyjskim urzędzie skarbowym (HMRC)

Jak zorganizować wyprawę na zakupy w Anglii?

Każdy z nas robiąc zakupy szuka najtańszych produktów, które jednak powinna cechować wysoka jakość. Polski rynek nie zapełnia niestety wszystkich nisz i nie obfituje w tak różnorodne przedmioty jak np. rynek angielski. Z tego powodu coraz częściej słyszy się o tzw. wycieczkach zakupowych, które polegają na jednodniowym lub weekendowym wyjeździe do innego kraju jedynie po zakupy.

Zakupy w Anglii

Zakupy w Anglii to coraz bardziej popularny sposób na nabycie eleganckich, trwałych, a zarazem tanich ubrań. Najbardziej opłacalna jest wyprawa na zakupy do Londynu w czasie wielkich wyprzedaży. Można wtedy upolować markowe ciuchy za grosze.

Na pewno wiele razy wracałeś ze sklepów w Polsce z pustymi rękami, bo zwyczajnie nie były one odpowiednio zaopatrzone. Taka sytuacja nie zdarzy Ci się w Londynie. Szeroki wybór i ogromny asortyment są wielkimi atutami angielskich galerii handlowych.

Busy do Anglii
Busy do Anglii

Busem na zakupy

Oczywistymi minusami takich wypadów jest odległość, czas zmarnowany w samolocie albo autokarze i pieniądze wydane na podróż. Nie warto jednak od razu się zrażać. Ceny biletów na bus do Anglii zaczynają się już od okołu 200zł w jedną stronę. Można też czyhać na okazyjne, tanie loty do Londynu. Zakupy w Anglii będą kosztowały zdecydowanie mniej niż w Polsce, więc i tak zaoszczędzisz.

Najlepiej zaplanować taką wyprawę z dużym wyprzedzeniem. Ceny biletów będą niższe, a Ty zdążysz się dobrze przygotować. Londyn jest ogromnym miastem, a wszystkie sklepy nie są zebrane w jedno miejsce. Poszczególne dzielnice znane są z galerii oferujących konkretny asortyment np. Jermyn Street specjalizuje się w eleganckich męskich strojach, z kolei Carnaby Street w modzie miejskiej, a po biżuterię powinieneś wybrać się na Hatton Garden, jednak najbardziej popularną ulicą do zakupów pozostaje Oxford Street w centrum miasta.

Jak widzisz, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i rozplanowaniu podróży możesz zaoszczędzić cenne godziny. Zamiast błąkać się po Londynie w poszukiwaniu odpowiadającego Ci domu towarowego od razu będziesz wiedział w którą stronę masz iść. Możesz też posiłkować się aplikacją, która poprowadzi Cię wybraną trasą.

Usługi zdrowotne dla Polaków w Anglii

Usługi zdrowotne na wyspach brytyjskich są finansowane przez państwo z podatków obywateli.

Bezpłatna opieka medyczna w Anglii dotyczy wszystkich, którzy posiadają legalne zatrudnienie lub samozatrudnienie na terenie Wielkiej Brytanii i Szkocji oraz przebywający legalnie przez miniony rok, choć bez zatrudnienia.

styl-bus_medical_care
Opieka szpitalna jest też bezpłatna dla osób niespełniających powyższych warunków, jeśli dotyczy przymusowego leczenia psychiatrycznego, wyroku sądu lub szczególnie ciężkich chorób zakaźnych (cholera, gruźlica, malaria).

Lekarze na wyspach

Wszyscy legalnie przebywający na wyspach powinni na samym początku zarejestrować się w przychodni, gdzie przyjmuje lekarz pierwszego kontaktu (GP General Practitioner). Istnieje rejonizacja dlatego na stronie NHS należy dokonać przeszukania bazy przychodni po własnym kodzie pocztowym, by znaleźć tę, w której spisie się znajdujemy.
W czasie rejestracji należy okazać się:
– dowodem tożsamości
– potwierdzeniem zameldowania
Następnie wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia oraz opcjonalnie wniosek przystąpienia do honorowych dawców krwi (NHS Blood Donor) i dawców narządów (NHS Organ Donors).
Dalej, po wykonaniu podstawowych badań laboratoryjnych można umówić się do lekarza.

Opcje medyczne

Istnieją trzy opcje dostępu do pomocy medycznej.
1. Wizyta w zwykłym trybie, bez presji czasu, czyli tzw. appointment (termin do 7 dni).
2. Wizyta wymagająca porady tego samego dnia; po angielsku daily appointment.
3. Oraz pomoc w nagłych wypadkach realizowana przez lekarza dyżurnego (ang. duty doctor). Jeśli lekarz pełniący dyżur ma już komplet pacjentów, zostaniemy odesłani na tzw. walk-in centre. Punkt przyjęć nieobjęty rejonizacją.
W przypadku zagrożenia życia zostaniemy skierowani na oddział ratunkowy przy najbliższym szpitalu (Accidents and Emergencies-A&E).

Busy do Niemiec
Busy do Niemiec

Wyprawa do Anglii

Podróż do Anglii

Planujesz w najbliższym czasie podróż do Anglii, lecz nie wiesz jaki środek transportu wybrać, aby nie zapłacić dużo pieniędzy i jednocześnie mieć komfort podczas podróży? Jeżeli tak to oferujemy przewozy do Anglii łączące obie wyżej wymienione cechy. W naszej ofercie posiadamy busy do Anglii, które powodują u naszych klientów zadowolenie i satysfakcję z podróży. Wybieramy pojazdy, które dają naszym klientom dużą wygodę w czasie podróży jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo. Ciągle udoskonalamy nasze busy chcąc utrzymać wysoką jakość oferowanych przez nas usług. Bus Polska Anglia to jeden z kursów najchętniej wybieranych przez naszych klientów, dlatego zapewniamy wysokiej jakości busy wyposażone w klimatyzację, schowki oraz wewnętrzne uchwyty na napoje. Wybierz nas i podróżuj komfortowo!

Przewozy do Anglii
Przewozy do Anglii

Oferujemy przewozy do Anglii. Jesteśmy firmą dysponującą licencją na międzynarodowy transport drogowy osób. Bus Polska Anglia to głównie oferta skierowana do osób ceniących sobie bezpieczeństwo i komfort podróży. Sprawnie organizujemy przejazdy, które cechuje rzetelność i terminowość realizacji usługi. Dokonujemy realizacji indywidualnych zamówień przejazdów, zgodnie z dyspozycjami Klienta. Busy do Anglii są sprawdzone pod względem technicznym, bezwypadkowe, współpracujemy z najlepszymi kierowcami, zatem z pełną odpowiedzialnością stwierdzamy, że posiadamy jedną z najlepszych na rynku opcji transportu.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – przewozy do Anglii. Za priorytet obieramy sobie realizację zleconych nam usług na najwyższym poziomie. Dyspozycje, które otrzymujemy od klientów są za każdym razem analizowane pod kątem ich potrzeb i każdorazowo staramy się w pełni sprostać ich oczekiwaniom. Bus Polska Anglia to sprawna organizacja przewozów, z uwzględnieniem wszystkich wymogów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. To także konkurencyjna cena w stosunku do jakości oferowanej usługi. Busy do Anglii są sprawne technicznie, regularnie poddawane kontroli, zatem zapewniamy bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy.

Szybki transport do Anglii

Z nami do Anglii dojedziesz szybko i bezpiecznie! Posiadamy bogate doświadczenie w organizacji przewodów zarówno osób indywidualnych, jak i klientów biznesowych. Nasze przewozy do Anglii są odpowiednio przygotowane i zaplanowane co do szczegółu. Korzystamy z wysokich kwalifikacji naszych pracowników, dzięki czemu możemy zagwarantować tanie i przyjemne podróżowanie. Za priorytet obieramy sobie wygodę i poczucie bezpieczeństwa naszych Klientów, dlatego każdy nasz bus Polska Anglia posiada bogate wyposażenie we wszystko co niezbędne w trasie. Busy są sprawne, zatem ryzyko nieprzewidzianych sytuacji drogowych niwelujemy niemal do zera.

Wakacyjna praca w Anglii

Wakacje w Anglii

Od kilkunastu lat najpopularniejszym celem zarobkowych podróży setki tysięcy Polaków stały się Wyspy Brytyjskie. Najtaniej i jednocześnie bardzo wygodnie dotrzeć tam autobusem.

Coraz popularniejsze przejazdy busem do Anglii

Nie każdy lubi podróżować samolotem, a popularne linie lotnicze już dawno zauważyły wzmożone zainteresowanie Polaków tym kierunkiem. Z tego względu coraz trudniej dostać bilety lotnicze w atrakcyjnej cenie. Dodatkowe koszty związane z koniecznością dokupienia bagażu oraz transferu na lotnisko sprawiły, że coraz więcej osób w naturalny sposób decyduje się na wygodne oraz atrakcyjne cenowo busy do Anglii.

Przejazdy do Anglii – tanio i pewnie

Nieważne co jest celem podróży: praca w Anglii czy wakacyjne zwiedzanie Zjednoczonego Królestwa. Najważniejszy jest fakt, że naszymi autobusami pasażerowie docierają bezpiecznie na miejsce. Bogata siatka połączeń sprawia, że z każdego zakątka Polski można dojechać w każdy zakątek Wielkiej Brytanii, nie martwiąc się w zasadzie o nic. Wygodne i komfortowe siedzenia, uprzejmy serwis podkładowy oraz kierowcy z wieloletnim doświadczeniem sprawiają, że współczesne autobusy bywają znacznie bardziej komfortowe niż zatłoczone samoloty popularnych tanich linii lotniczych.

Praca w Anglii – dojazd busem ???

Praca w Anglii skusiła już wielu Polaków do przeprowadzki do Wielkiej Brytanii. Chcąc więc odpowiedzieć na bardzo duże zapotrzebowanie na wygodne, bezpieczne i tanie przejazdy do Anglii, oferujemy bogatą siatkę połączeń, dzięki której podróż z dowolnego miejsca w Polsce do każdego brytyjskiego zakątka jest w zasięgu finansowej ręki.

Busy do Anglii popularniejsze od samolotu

Praca w Anglii
Praca w Anglii

Wbrew pozorom, nie każdy preferuje podróż na pokładzie samolotu. Dodatkowo, bardzo wysokie ceny na popularnych trasach oraz w popularnych terminach (np. przed świętami Bożego Narodzenia lub w okresie wakacyjnym) oraz ograniczenia dotyczące przewozu bagażu sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na wygodne oraz tanie busy do Anglii. Tym bardziej, że dziś autobusowe podróże do Wielkiej Brytanii przebiegają w niezwykle komfortowych warunkach (klimatyzacja czy wygodne fotele to standard) oraz pod opieką pomocnej i niezwykle miłej obsługi podkładowej.

Zapewniamy pewność i bezpieczeństwo

Praca w Anglii
Praca w Anglii

Oferując przejazdy do Anglii, stawiamy nie tylko na wygodę pasażerów, ale przede wszystkim na ich bezpieczeństwo. Z tego względu za kierownicą naszych autobusów zasiadają jedynie najbardziej doświadczeni kierowcy, a na naszą flotę składają się najnowocześniejsze autobusy.

Do Anglii busem: wygodnie i szybko

Wydawać by się mogło, że współcześnie do Anglii podróżuje się samolotem. Nic bardziej mylnego, bowiem wciąż nawet ceny biletów w najtańszych liniach lotniczych są poza zasięgiem wielu osób. W przeciwieństwie do bardzo wygodnych i tanich przejazdów autobusowych.

Bus do Anglii coraz popularniejszy środek transportu

Busy do Anglii w ostatnich latach stały się bardzo popularne. To idealna alternatywa dla osób, które nie lubią latać lub nie chcą płacić horrendalnie wysokich stawek za połączenia lotnicze na popularnych trasach. Zwłaszcza że przejazdy do Anglii na pokładzie współczesnych autobusów stały się dla pasażerów niezwykle komfortowe. Nie bez znaczenia jest również bardzo przystępna cena biletów na busy do i z Anglii. Jest ona szczególnie ważna, kiedy celem podróży jest praca w Anglii.

Busy do Anglii
Busy do Anglii

Wygodne i pewne busy do Anglii

Wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalne podejście do każdego podróżnego sprawiło, że każdego roku tysiące osób jeździ z nami na Wyspy Brytyjskie. Podróż nie tylko przebiega w komfortowych warunkach (oferujemy wygodne, rozkładane fotele pozwalające na więcej przestrzeni osobistej niż siedzenia samolotowe), ale przede wszystkim bardzo bezpiecznie za sprawą doświadczonych kierowców. Siatka połączeń zapewnia łatwy dojazd do miejsc, gdzie dotarcie innego środka transportu byłoby znacznie utrudnione. Warto więc z nami podróżować.

Styl Bus profesjonalny transport Polska – Anglia

Przewozy do Anglii

Jeżeli interesuje Państwa profesjonalny przewóz osób Polska Anglia, muszą Państwo koniecznie odwiedzić stronę styl-bus.pl. Firma istnieje na rynku od ponad dwudziestu lat dzięki czemu dysponuje doświadczeniem, niezwykle ważnym w tego typu usługach. Styl Bus – Busy Polska Anglia dysponuje komfortową i w pełni sprawną technicznie flotą pojazdów. Nowoczesne pojazdy wyposażone są w klimatyzację, systemy nawigacji, wygodne fotele i pojemne bagażniki. Firma zapewnia bezpłatny dostęp do internetu WIFI oraz telewizję, w której można obejrzeć ciekawy film. Dzięki tym wszystkim udogodnieniom długa podróż staje się przyjemna i znacznie się skraca.

Przewozy do Anglii
Przewozy do Anglii

Doświadczeni kierowcy z długoletnim stażem w przewożeniu osób, gwarantują swoim pasażerom bezpieczeństwo oraz wygodę w czasie podróży. Kierowcy odbierają Klientów od drzwi i pod drzwi dowożą.
Styl Bus oferując transport Polska Anglia, nie ma na myśli tylko przewozu osób. Styl Bus to także profesjonalny przewóz paczek, korespondencji i towarów na trasie Polska – Anglia – Polska, a wszystkie swoje zlecenia wykonuje na najwyższym poziomie.

Stylowe busy do Anglii

Czy zdarzyło się już Państwo wpisywać w internetową wyszukiwarkę frazę „przewozy do Anglii”, a później być z wybranego w ten sposób przewoźnika niezadowolonym? Jeśli bus do Anglii jest Państwu potrzebny stosunkowo często, na pewno tak jest . Jako firma mająca na rynku duże doświadczenie, nie jesteśmy – niestety – specjalnie zdziwieni. Widzimy bowiem, na jakim poziomie przewozy do Anglii oferuje nasza konkurencja. Co tu dużo mówić, nie wygląda to różowo. Trudno wręcz oprzeć się wrażeniu, że w przypadku tamtych firm priorytetem jest zysk, zadowolenie Klienta znajduje się natomiast gdzieś na szarym końcu. Czyli dokładnie odwrotnie niż w naszym przypadku. Zapewniamy, że podróż naszymi samochodami (komfortowe Mercedesy Sprinter) w stu procentach spełni Państwa oczekiwania. Proszę pamiętać – my nie jesteśmy tacy jak nasza konkurencja!